יום ראשון, 17 ביוני 2012

אפקט הדומינו

כאשר סיימתי לעצב את הדירה בשנת 1998 השינויים העיקריים שחלו בה היו, שינוים קוסמטיים או איך שנקרא להם בשפת הסטיילינג הלבשתי את הבית כל פעם מחדש בקולקציה חדשה עד שהבית קיבל את צורתו כפי שאני התחברתי אליו.
בשנת 2002 כשסיימתי את עבודתי בפרטנר, היה לי רצון לעשות יצירה כלשהי אני זוכרת שהתיישבתי וצבעתי להנאתי 9 קוביות עשויות קונוס והם נתלו על הקיר וקישטו אותו במשך 10 השנים האחרונות.
בשנה האחרונה...משהו כנראה בי השתנה, והרגשתי שהקוביות שיצרתי אז, כבר לא מייצגות את מי שאני היום וחיפשתי לעשות שינוי

קיר עם קוביות צבעוניות צילום : ורד בן-סימון 

הקטליזטור היה בוקר לבלוגריות שנערך בנירלט, שבו נחשפנו לאפקט הקטיפה - בסוף הסדנה קיבלנו את הצבע לשימוש וניסיון, אני בחרתי בגוון האפרסק חיוור LK20 ,הצבע המתין בסבלנות עד לאותו יום אחד בהיר שקמתי עם תחושה שהיום זה יקרה... וכך זה היה, התמונות ירדו והספוג נכנס לפעולה 


את הצבע "אפקט הקטיפה" אפשר לצבוע במברשת רגילה אבל, בכדי לקבל אפקט סיבובי ישנן שתי שיטות : האחת עם מאלאג' והשנייה עם ספוג. מורחים את החומר בתנועות סיבוביות והחומר נמרח ממש כמו קטיפה רכה - אני בחרתי להשתמש עם ספוג ולהלן התוצאה מקרוב  צילום : ורד בן- סימון 
צדפים תלויים צילום : ורד בן-סימון 

כמובן, שאי אפשר בלי קצת סטיילינג על הקיר אז, התחלתי עם גלוית הפרפרים של Cavallini שאותה הדבקתי פנימה במסגרת של איקאה ותליתי אותה ראשונה על הקיר.
אני אוהבת לשלב אותיות בעבודות הסטיילינג שלי אז, כמובן שתלתי אות אחת גדולה N בסמוך לתמונה.
עוד אהבה נוספת שלי היא צדפים שגם אותם שילבתי בקיר לצידים הוספתי את האות  S  שהתאימה לזרימה של הצדפים ולסיום, הוספתי זוג כדורים עשויים קלקר שנתלו מהתקרה. 
מי שמחפש משמעות לאותיות אז, אין...אלו הן האותיות היו ברשותי ושלבתי אותן אקראית על הקיר, אם בעתיד תיווצר משמעות כלשהי ליצירה שלי ...אז אשמח לשתף אתכם :) ועכשיו תורה של הקומפוזיציה על הרצפה...אתם זוכרים את ענף העץ שמצאתי ברחוב בינתיים, מצאתי גם תריס ישן 


ענף עץ צילום : ורד בן-סימון 
ובכן, ענף העץ נצבע בלבן והתריס הישן רוסס בספריי זהב לצידם עומד עץ דקל רענן    


צילום : ורד בן סימון 


ועכשיו, כל הקומפוזיציה במלואה 


הקיר החדש צילום: ורד בן-סימון 

בשבילי, אפקט הקטיפה כמוהו כמו אפקט הדומינו...בעקבות הקיר, כל הסלון הולך להשתדרג...מסרתי באהבה תמונה שנרכשה בביג'ין וליוותה אותי 12 שנה, הריהוט כבר לא מתאים לגוונים החדשים ונדרש להחליף ספה וכורסאות בהתאם.
אבל, לפני הכול, כמו שאני אוהבת לעשות בסטיילינג הוא לבחור את הגוון ליתר הקירות שבחלל...וכן, אני כבר בחרתי, מחכה בכיליון עיניים לראות אותו על הקיר...ואתם ? 

 שלכם , 
ורד בן-סימון 
סטייליסטית לעיצוב הבית ומרצה בתחום העיצוב 
v.vered@gmail.com 6 תגובות:

 1. ורד , מהמם !!! המון צבע אבל רגוע ושלו .

  יוכי פליישמן

  השבמחק
 2. ורד היקרה,
  אני מאוד אוהב את השילוב. נראה שאת עושה את זה ממש בקלילות גאונית משהו. והתוצאה יוצאת מדהימה. עושה חשק לקחת את הקיר הזה הביתה.
  זה הופך אותי ליותר רגוע(:
  בברכה,
  שי סטולר

  השבמחק
 3. תודה שי ,
  מחמם את הלב שהתוצאה מוצאת חן בעינך - תענוג גדול !!

  השבמחק
 4. ורד
  אהבתי את העיצוב וההסבר המאלף.
  למרות הדיוטותי בתחום ממש עשית לי חשק לצבוע איזה קיר (אולי במרקם קטיפתי).
  בהצלחה עם הקירות הבאים.
  שחר

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה שחר,
   שמחה שאהבת את העיצוב וההסבר המלווה
   ואם עשיתי לך חשק...מחכה לראות איזה קיר תצבע, הנאה מובטחת !

   מחק