יום שבת, 23 ביולי 2011

מהפכה בסגנון

אם היינו שואלים משפחה בשנות ה- 70' מה הסגנון שלה ? לבטח היינו מחכים כמה דקות ...
תאמינו לי שגם היום זה קורה, עודף הסגנונות והמגמות בצירוף השמות גורמים לנו להתבלבל, מצ"ב כתבה שלי שתעזור לכם קצת להתמצא מה הסגנון שלכם ?


פעם הכל היה די ברור... בבתים של שנות ה- 70' היה ניתן לראות, שלכולם היה פחות או יותר אותו סוג של ריהוט
(הרבה דניש וטפטים) עברו כמה שנים ונפתחנו לעולם קיבלנו עוד סגנונות, בעיקר מהזן המודרני והזזנו הצידה את  הריהוט הכבד...קיבלנו חלוקה די ברורה לעיצוב כפרי לצד המודרני.

בשנים האחרונות, חלה סוג של מהפכה שקטה ודווקא בשנות האלפיים, בה אנו דוהרים בממשקי הטכנולוגיה ומחזקים באייפון הכי חדש שיש, מוצאים עצמנו מפשפשים בשוק הפשפשים ומחפשים כורסה ישנה לרפד. 
וזו אחת החניות האהובות עליי   : http://www.vintagegallery.co.il/
אין ספק, שקצב החיים היום, מחייב אותנו להשאיר ערניים ומעודכנים, בעודנו מחפשים מפלט של שקט בכייף, היינו מאמצים כמה רגעים מן העולם הישן ונטול הטכנולוגיה, בקיצור היינו שמחים ליהנות משני העולמות ...ובשפה העיצובית אקלקטיות.


אם מתעמקים בזה יותר, מבינים שיש פה סוג של בגרות כמו כן, מגמת המחזור והמיתון הכלכלי שפקד את השנים האחרונות, הביא את האנשים להבנה שאפשר ליהנות מהחדש ולשלב באהבה גם את הישן, אפשר לראות שמגמה זו בולטת גם באופנה ועדות לכך היא, כמויות החניות שנפתחו לבגדי יד שנייה. 


אני אישית, אוהבת את הרעיון שאנשים יכולים לקחת כורסה ישנה ולרפד אותה בבד שהם אוהבים, זה בהחלט מכניס פן אישי וסוג של אמירה בעיצוב הבית אחרי הכול, אין כמו לשבת על כורסה ישנה שאהבנו ולהיזכר שהגענו הביתה.

שלכם,
ורד בן-סימון 
סטייליסטית לעיצוב הבית ומרצה בתחום העיצוב.
v.vered@gmail.com
    
   
    

2 comments:

  1. ורד, כמה כף לקרוא, הכתיבה שלך שמחה וזורמת.. הבלוג שלך יפה ונעים ואני מצפה בקוצר רוח לעקוב אחרי עדכונים והשראה:)
    בהצלחה!
    מזי

    השבמחק
  2. תודה מזי ...יש לי הפתעות מקווה שתהני ובעיקר תספגי הרבה השראה

    השבמחק